Ogłoszenie


#1 2010-05-29 20:08:35

Sparrow

Administrator

Zarejestrowany: 2010-05-28
Posty: 59
Punktów :   

Balrogowie

Majarowie, jedni z najpotężniejszych Sług zaraz po Sauronie ( Który też był Balrogiem ). Zbuntowali się razem z Melkorem,  byli duchami ognia i mieli miecze z płomieni. Byli spowici w ciemności. Ich władcą był Gotmog. Balrogowie często walczyli w wojnach Beleriandu, lecz większość z nich zginęła w Wielkiej Bitwie. Kilku ocalałych ukryło się głęboko pod ziemią, a w 1980r. Trzeciej Ery jeden z nich został odkryty w Morii podczas wybuchu żyły Mitrilu. Demon ten zabił dwóch królów krasnoludzkich w ciągu dwóch lat z plemienia Durina. Krasnoludy musieli opuścić swoją stolicę, Khazad-Dum. Około 2480r Sauron wysłał Balrogowi armię orków i trolli, którymi Balrog rządził twardą ręką. Został zabity przez Gandalfa ok. 3019r. po dziesięciodniowej walce.

http://www.axiomfiles.com/Files/167856/balrog.jpg
http://www.schacherer.de/frank/bilder/drawing/balrog.jpg

Offline

 

#2 2010-12-03 19:22:15

NazGul

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Balrogowie

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum :) A teraz coś mniej fajnego xD
Gdzie wyczytałeś że Sauron był Balrogiem??? I Sauron nie wysyłał żadnej armii Balrogowi z Morii, i Balrog nie rządził orkami. Strona fajnie zrobiona, dobra grafika i nawet muzyczka leci :) ale jeśli administrator tego forum wali takie gafy to sorry.. To forum nie ma szans zaistnieć. Zwołam wam tu kilku spoko ludzi, którzy znaja się na rzeczy(włącznie ze mną). Oki?

Offline

 

#3 2010-12-05 17:12:40

Sparrow

Administrator

Zarejestrowany: 2010-05-28
Posty: 59
Punktów :   

Re: Balrogowie

Posiadam aktualnie większość książek autorstwa Tolkiena, korzystam także z internetu i dodatków, dołączonych do trylogii Władcy Pierścieni. Otóż do samego faktu że Sauron był balrogiem, można dojść dość szybko. Podobnie jak i wszyscy inni Balrogowie, Sauron był Majarem. A każdy Majar po przejściu na złą stronę stawał się Balrogiem i nie było przy tym wyjątków. A to, żę Sauron wystał armię na pomoc Balrogowi z Morii wyczytałem w Dodatku A załączonym do trylogii.  Oczywiście, nie odmówię żadnej pomocy, jednak możesz być pewien, że w żadnym napisanym prze zemnie wątku nie ma ani trochę fałszu, wszystkie informację są czerpane z pewnych źródeł.

Offline

 

#4 2010-12-07 19:58:55

NazGul

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Balrogowie

Ja natomiast posiadam WSZYSTKIE książki Tolkiena i też czytam różne strony internetowe, wiem jakie tam czasami piszą bzdury. Dla twojej informacji najpewniejszymi źródłami informacji jest trylogia przekładu Marii Skibniewskiej lub/i pozostałe książki Tolkiena z wydawnictwa Amber( Silmarillion, Niedokończone Opowieści itd).
Sauron nie był Balrogiem, owszem był spodlonym Majarem, służalcem Melkora ale nie był Valaraukarem, był od nich znacznie potężniejszy. Przeczytaj sobie dokładny opis Saurona( Silmarillion str 319, Akallabeth wyd Amber)
Co do podesłania armii balrogowi - Sauron wysłał tą armię głównie, jak nie tylko po to żeby przejąć władzę nad Morią. Samego balroga nie był jednak w stanie na odległość ujarzmić i podporządkować sobie. Ta cała armia Saurona wysłana do Morii bała się Balroga i czciła go zarazem, lecz gdy pojawiał się w pobliżu uciekali lub truchleli ze strachu.
W ferię troszkę "podrasuję" tą stronkę, o samym balrogu z Morii jestem w stanie napisać kilka stron. Zamieścić jego szczegółowy opis, opis jego broni, historii itp. teraz niestety nie mam czasu, muszę wkuwać :/

Ostatnio edytowany przez NazGul (2010-12-07 20:07:47)

Offline

 

#5 2010-12-10 16:39:06

Sparrow

Administrator

Zarejestrowany: 2010-05-28
Posty: 59
Punktów :   

Re: Balrogowie

Nikt, niestety, ostatnio nie ma czasu. Ja sam również ostatnio zaniedbuje stronę. Także ten temat w najbliższym czasie trafi do archiwum a dział będzie oczekiwał Twojego opisu balroga ;)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wloz-mi-tu.pun.pl www.gitarzystki.pun.pl www.serwer-azalia.pun.pl www.ubezpieczeniag14.pun.pl www.rkm.pun.pl